دستگاه لیزر غیر تماسی

دستگاه لیزر غیر تماسی الکساندرایت

دستگاه لیزر غیر تماسی الکساندرایت دارای طول موجی برابر 755 نانومتر می­باشد. قیمت لیزر غیر تماسی فوق‌العاده بالا است و ساخت آن از سنگ یاقوت و یا الکساندار استفاده شده است. از این رو دارای کیفیت بالایی است و عمدتا برای لیزر و کاهش تراکم موهای زائد، از این نوع دستگاه استفاده می­شود. نور لیزر دستگاه الکساندرایت متمایل به سرخ و در حدود مادون قرمز می­باشد. از دستگاه لیزر الکساندرایت می­توان جهت از بین بردن رنگ­دانه­های پوستی، تتو و کک و مک هم استفاده کرد، که در این صورت باید پهنای پالس و زمان تخلیه کاهش بیابد.

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا ساخت آمریکا می­باشد و جزو معتبرترین برند­های موجود در بازار است. دستگاه لیزر غیر تماسی الکساندرایت مناسب پوست­های روشن و سفید می­باشد و بر روی این نوع پوست­ها تاثیرگذارتر است. لیزر الکساندرایت طول موجی بین 710 نانومتر تا 810 نانومتر دارد و کلا در این بازه کاربرد دارد.

دستگاه لیزر الکساندرایت اندیاگ

دستگاه لیزر غیر تماسی الکساندرایت اندیاگ دارای دو طول موج به اندازه­های 755 نانومتر و 1064 نانومتر می­باشد. تنوع دستگاه لیزر الکساندرایت اندیاگ نسبت به دستگاه الکس سرد، بیشتر است. این نوع دستگاه لیزر، علاوه بر لیزر موهای زائد، قابلیت رفع و درمان مشکلات پوستی را هم دارد. دستگاه لیزر غیر تماسی الکساندرایت اندیاگ دارای لیزر الکساندرایت و اندیاگ است که لیزر الکساندرایت جهت کاهش تراکم موهای زائد بدن کاربرد دارد.

لیزر اندیاگ هم با کوتاه شدن پهنای پالس لیزر، قابلیت رفع کک و مک، جای زخم، جای جوش، رفع عروق واریسی و درمان انواع پیگمنت­های پوستی را دارد. این دستگاه جزو دستگاه­های محبوب در کلینیک­های زیبایی و درمانی به حساب می­آید. مشهورترین و معروف­ترین برندهای این دستگاه، شامل دستگاه لیزر جنتل مکس، لیزر الکساندرایت لومینس، الکس الیت پلاس و آپوجی پلاس می­شوند. دستگاه لیزر الکساندرایت اندیاگ یک دستگاه چند منظوره­ی توان بالا به حساب می­آید.

دستگاه لیزر غیر تماسی الکساندرایت ترکیبی

دستگاه لیزر غیر تماسی ترکیبی دارای چندین طول موج است و شامل طول موج لیزر الکساندرایت، لیزر اندیاگ و لیزر دایود می­شود. ترکیب این سه طول موج، موجب می­شود دستگاه لیزر برای هر رنگ پوستی تاثیرگذار باشد. قیمت دستگاه لیزر ترکیبی فوق‌العاده بالا است و هزینه لیزر با آن بالاتر است ولی نتیجه آن شگفت­انگیز است و با سایر دستگاه­ها قابل قیاس نیست. سیستم خنک­کننده دستگاه لیزر الکساندرایت ترکیبی، آب است و معمولا با ژل کار می­کند. جواب­دهی و تاثیرگذاری این نوع دستگاه­ها، بهتر و سریع­تر از سایر مدل­ها است.

دستگاه لیزر غیر تماسی به سه دسته کلی تقسیم شده است و شامل دستگاه لیزر الکساندرایت، دستگاه لیزر الکساندرایت اندیاگ و دستگاه لیزر اکساندرایت ترکیبی می­شود. برای لیزر موهای زائد در ابتدا بایستی توسط مشاور کلینیک، مشاوره شوید و سپس با توجه به مو و پوست شما، بهترین دستگاه متناسب شما، به شما پیشنهاد داده می­شود. ناگفته نماند که طول درمان شما با توجه به پوست و موی شما، در جلسه مشاوره، مشخص می­شود.

بررسی دستگاه لیزر غیر تماسی

دستگاه لیزر غیر تماسی الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر، بر روی رنگ­دانه­های پوست و مو تاثیر می­گذارد. پرتوی نوری با طول موج 755 نانومتر، دارای عمق نفوذ کمی است و عمدتا بر روی رنگ­دانه­های پوست و مو تاثیر می­گذارد. استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت توسط افرادی که دارای پوست تیره و یا برنز هستند، ممکن است باعث از بین رفتن ملانین پوست آن­ها شود. چرا که طول موج 755 نانومتر موجب ایجاد تغییرات زیادی در لایه ایپدرم پوست و از بین رفتن ملانین موجود در پوست این اشخاص می­شود. نتیجه­بخشی رفع موهای زائد الکساندرایت تا 70 درصد می­باشد، از این رو بین 6 تا 8 سهم برای موهای نازک و 8 تا 12 سهم برای موهای ضخیم و تیره است.

لیزر الکساندرایت سریع­ترین دستگاه لیزر است و نیازمند جلسات کم­تری برای از بین بردن تراکم موهای زائد، می­باشد. دستگاه لیزر غیر تماسی الکساندرایت، تنها دستگاهی است که به عنوان سندرم آمبرا شناخته شده است و در درمان فشار خون بالا، کاربرد دارد. اگر تمایل به لیزر موهای زائد دارید، حتما از دستگاه لیزر الکساندرایت استقبال کنید، چرا که نتیجه و تاثیر آن شگرف است و با قدرت بالاتری موهای زائد را حذف می­کند و تراکم آن­ها را کاهش می­دهد.

دستگاه لیزر غیر تماسی

لیزر الکساندرایت یا لیزر دایود؟

دستگاه لیزر تماسی دایود دارای پرتو نوری طولانی­تری نسبت به  لیزر غیر تماسی الکساندرایت است. طی مطالعات انجام شده، دستگاه لیزر اکساندرایت تا 85 درصد بر روی کاهش تراکم موهای زائد اثر داشته است ولی دستگاه لیزر دایود با نتیجه 84 درصدی، توانسته بخشی از رشد موهای زائد را کنترل کند. نتیجه به دست آمده نشان می­دهد که دستگاه لیزر تماسی دایود جایگزین مناسبی برای دستگاه لیزر غیر تماسی الکساندرایت است. چرا که این دو دستگاه تفاوت چندانی باهم ندارند.

نتایج به دست آمده حاکی از آن است که چهار جلسه درمان سر وقت، چه با دستگاه لیزر الکساندرایت و چه با دستگاه لیزر دایود، باعث کاهش تراکم 90 درصدی رشد موهای زائد بدن تا 12 ماه یا یک سال می­شود. از این رو دو دستگاه تفاوت چندانی باهم ندارند ولی اگر شما دارای پوستی چند رنگ هستید و یا ضخامت موهای زائد شما، متفاوت است، از این رو قضیه فرق می­کند. در این صورت شما از این دو دستگاه، نتیجه یکسانی دریافت نمی­کنید. اثربخشی این دو دستگاه لیزر، برای بدن یک­دست، یکسان است و راندمان آن­ها باهم برابر می­باشد. هزینه لیزر با دستگاه الکساندرایت نسبتا بیشتر از هزینه لیزر با دستگاه دایود است.

بررسی ویژگی­‌های دستگاه لیزر الکساندرایت

1- دستگاه لیزر غیر تماسی الکساندرایت دارای سیستم خنک­کننده کپسولی می­باشد. دستگاه لیزر الکساندرایت قابلیت نصب سیستم خنک­کننده زیمر آلمان را دارا می­باشد.

2- دردهای قابل تحمل و سوزش مختصر از ویژگی این نوع دستگاه­های لیزر می­باشند. به ندرت درد و سوزش غیرقابل تحمل گزارش شده است که می­توان با پماد، این عوارض­ها را خنثی کرد.

3- ایجاد التهاب موقتی یکی دیگر از عوارض دستگاه لیزر غیر تماسی به شمار می­آید.

4- دستگاه الکساندرایت موجب متورم شدن فولیکول مو می­شود که نشان­گر موفقیت پروسه لیزر مو است.

5- پس از لیزر موهای زائد بدن، نباید آن قسمت از پوست بدن در معرض نور آفتاب قرار گیرد. از استحمام تا 12 ساعت پس از لیزر، خودداری کنید.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه