بررسی انواع دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت مناسب برای پوست­های سفید و روشن با موهای تیره و ضخیم است. مراجعینی که دارای پوست روشن و سفید هستند، نتیجه دلخواه خود را از دستگاه لیزر الکساندرایت به دست می­آورند. دستگاه لیزر الکساندرایت مناسب پوست­های تیره­تر، نیست. الکساندرایت، دارای پرتوهای نوری با پالس بلند می­باشد که این پرتوها قابلیت نفوذ عمیق تا درم و یا همان لایه میانی پوست، را دارند. گرمای حاصل از دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت در پیاز و تارهای مو انباشته می­شود و با از بین رفتن پیاز مو، رشد فولیکول مو، متوقف می­شود.

متوقف شدن رشد فولیکول مو، تاثیر دستگاه لیزر است و از این رو، موجبات کاهش تراکم موهای زائد را فراهم می­شود. دستگاه لیزر الکساندرایت باعث ایجاد تغییر در رنگ­دانه­های پوست می­شود و عملا برای پوست­های تیره، مناسب نیست. تغییر در رنگ­دانه­ها به معنای تیره یا روشن شدن رنگ پوست شخص، است.

دستگاه لیزر موهای زائد اندیاگ

دستگاه لیزر موهای زائد اندیاگ دارای پالس­های بلند می­باشد. این دستگاه مناسب لیزر موهای زائد افراد با پوست تیره است و در طولانی مدت موجب کاهش تراکم موهای زائد این افراد، می­شود. طول موج پرتوهای نوری لیزر اندیاگ، نزدیک به مادون قرمز است و به عمق پوست نفوذ می­کند. پرتوهای نوری نفوذ کرده در پوست، توسط رنگ­دانه­های مو جذب می­گردد. خوشبختانه دستگاه لیزر اندیاگ قدرت و توان تاثیرگذاری به سایر بافت­ها را ندارد.

دستگاه لیزر موهای زائد اندیاگ توان لیزر کردن و رفع کردن موهای سفید، روشن و نازک را ندارد و تاثیر لیزر اندیاگ بر روی این نوع پوست و مو، فوق­العاده ضعیف است. درد لیزر اندیاگ از سایر دستگاه­های لیزر، بیشتر است. از عوارض دستگاه لیزر موهای زائد اندیاگ، می­توان به خطر سوختگی، زخم شدن، قرمزی، تغییر رنگ پوست و ورم، اشاره کرد. ناگفته نماند که عوارض لیزر اندیاگ موقتی است و پس از گذشت چند روز، عوارض آن، به طور کامل از بین می­رود.

دستگاه لیزر موهای زائد  ADSS -Titanum

دو دستگاه لیزر موهای زائد ADSS  و  ICE PLATINUM جزو پیشرفته­ترین دستگاه­های موجود در جهان هستند. تکنولوژی به کار رفته در ساخت این دو دستگاه، شامل مجموع تکنولوژی سه دستگاه الکساندرایت، اندیاگ و دایود می­شود و کیفیت ADSS و ICE PLATINUM در حد بالایی است.

دستگاه­های لیزر موهای زائد ADSS و ICE PLATINUM با ترکیب سه طول موج، قابلیت لیزر کردن و از بین بردن موهای بلوند، روشن، سفید و مشکی، موهای نازک و ضخیم، دارد. این دستگاه­ها با هر نوع پوستی سازگار هستند و با تغییر فرکانس دستگاه، پوست­های تیره، روشن، برنز و سفید هم از این دستگاه­ها، نتیجه می­گیرند. قدرت دستگاه لیزر موهای زائد ADSS و ICE PLATINUM به قدری است که به ساختار و عمق هر نوع پوستی نفوذ کند و موهای زائد آن ناحیه را از بین ببرد.

دستگاه دایود با لیزر الکس آلما سوپرانو

دستگاه لیزر موهای زائد دایود، با برند آلما، فاقد درد می­باشد و به تازگی نسل نو دستگاه لیزر دایود ساخته شده است. طول موج این دستگاه لیزر موهای زائد مدرن، با دستگاه لیزر الکساندرایت ترکیب شده است و توان لیزر کردن و از بین بردن موهای زائد انواع پوست با تناژهای رنگی مختلف و انواع مختلف مو، را دارد. از مزایای این دستگاه لیزر موهای زائد بدن، می­توان به رفع موهای روشن، بلوند و نازک با سرعت بالا و بدون درد، اشاره کرد.

از این رو، اپراتور می­تواند نواحی زیاد و وسیعی از بدن را با لیزر تحت پوشش قرار دهد و به راحتی و بدون درد، موهای زائد آن قسمت را از بین ببرد. دستگاه لیزر موهای زائد دایود با لیزر الکس آلما سوپرانو، محصولی جدید و با قابلیت بالا است و نسبت به مدل­های قبلی، دارای مزایا و ویژگی­های بیشتری می­باشد.

دستگاه لیزر ایلایت

دستگاه لیزر موهای زائد ایلایت، تلفیقی از لیزرهای IPL و RF می­باشد. نحوه عملکرد دستگاه لیزر ایلایت بر پایه تفاوت مقاومت بین بافت هدف و پوست عادی می­باشد که میزان تاثیرگذاری دستگاه لیزر ایلایت، متناسب با میزان جذب گزینشی انرژی نورانی توسط پوست می­باشد. انرژی رادیوفرکوئنسی دستگاه لیزر ایلایت تا لایه میانی پوست نفوذ می­کند و بافت را گرم می­کند. این روش نسبت به IPL، انرژی کمتری را مصرف می­کند و راحتی بیمار بیشتر خواهد شد. نتیجه دستگاه لیزر ایلایت نسبت به  لیزرهای IPL و RF، بهتر است. دستگاه لیزر موهای زائد ایلایت، دارای سیستم خنک­کننده می­باشد که درد لیزر را کاهش می­دهد. انرژی رادیوفرکوئنسی یا امواج رادیویی برای جذب، نیازمند ملانین نیستند و خوشبختانه برای از بین برد موهای نرم و یا نازک هم، کاربرد دارند.

دستگاه  IPL

لیزر IPL در اصل فلش لامپ­های زنون است که نوری با چند طول موج ایجاد می­کند. نور چند طول موجی قابلیت اثرگذاری مختلف بر ساختار پوست­های مختلف را دارد. در واقع IPL، دستگاه نور شدید پالسی می­باشد که با گزینش فیلترهای مختلف، اهداف گوناگونی را به ارمغان می­آورد. دستگاه لیزر IPL در کاهش تراکم موهای زائد، جوان­سازی پوست، روشن نمودن لک­های صورت و از بین بردن آثار سطحی جوش­های صورت (آکنه­ها) کاربرد دارد. دستگاه IPL، دستگاه تخصصی لیزر موهای زائد نیست ولی عملکردی مشابه دستگاه لیزر، دارد.

دستگاه IPL با ایجاد پالس نوری شدید، در حذف موهای زائد بدن، کاربرد دارد. پالس­های نوری شدید، با تمرکز بر روی فولیکول­های مو، با گرم کردن پیاز مو، موهای زائد را بدون آسیب رساندن به پوست و ایجاد سوختگی، از بین می­برند. دستگاه IPL عملیات حذف و کاهش تراکم موهای زائد را سریع و بدون درد، به پایان می­رساند. عمده کاربرد IPL برای افرادی است که دارای پوست روشن و موی تیره، هستند. عوارض دستگاه IPL محدود به قرمزی و تورم سطح پوست می­شود که در مدت زمان کوتاهی برطرف می­شود.

دستگاه لیزر موهای زائد روبی

طول موج دستگاه لیزر موهای زائد روبی، معادل 194 نانومتر است که ملانین پوست را مورد هدف قرار می­دهد. این دستگاه، بیشترین میزان جذب نور در ملانین را برعهده دارد و از این جهت، مناسب پوست­های تیره نیست. چرا که امکان تغییر رنگ­دانه­های پوست تیره وجود دارد. دستگاه لیزر موهای زائد روبی دارای سیستم خنک­کننده است که به این صورت، سوختگی و عوارض جانبی پس از لیزر، کاهش می­یابد. دستگاه لیزر روبی برای پوست­های روشن و سفید مناسب می­باشد.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه