دستگاه لیزر الکساندرایت

معرفی لیزر الکساندرایت

اساس کار دستگاه لیزر الکساندرایت

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت، مجهز به لیزر الکس است. دستگاه لیزر الکساندرایت با ارسال پرتوهای نوری به پیاز مو، موجب گرم شدن و حرارت دیدن پیاز مو می­شود. آسیب دیدن پیاز مو، به معنای آسیب دیدن و از کار افتادن فولیکول مو می­شود. به این شکل، لیزر الکساندرایت زمینه­ساز رفع موهای زائد و کاهش تراکم آن­ها، می­شود. هر چه طول موج پرتوهای نوری لیزر، بلندتر باشد، قدرت نفوذ آن بیشتر خواهد بود. دستگاه­هایی که مجهز به پرتوهای نوری قوی هستند، کنترل شده، عمل می­کنند و به بافت­های اصلی پوست و بافت­های جانبی فولیکول مو، آسیبی وارد نمی­کنند.

دستگاه لیزر الکساندرایت با عبور نور از کریستال الکساندرایت، پرتوهای نوری با طول موج 755 نانومتر، تولید می­کند. طول موج 755 نانومتر، ایده آل و مناسب پوست است و با نفوذ حداقلی به پوست، فولیکول موهای زائد را از بین می­برد. لیزر الکساندرایت هیچ آسیبی به بافت­های مجاور نمی­رساند. قدرت و توان دستگاه الکساندرایت مناسب لیزر موهای زائد است. نحوه کار دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت به این صورت است که پرتوهای نوری پرانرژی با طول موج مشخص، از لیزر الکساندرایت ساطع می­شود و این پرتوها به انرژی گرمایی تبدیل می­شوند. گرما و حرارت به منطقه هدف، آسیب می­زنند و این آسیب انتخابی، فقط گریبان­گیر فولیکول­های مو می­شود. در اصل، اساس کار لیزر موهای زائد الکساندرایت، فرایند فتوترمولیز می­باشد.

از این رو، پرتوهای نوری فقط و فقط برای تخریب فولیکول­های موهای زائد همان ناحیه، کاربرد دارند. دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت، دارای تنوع در برند می­باشد، هر برند مختص به کشور سازنده خود است. قیمت دستگاه لیزر الکساندرایت بسته به برند آن و قابلیت­های خاص دستگاه، متغیر است. پرفروش­ترین و بهترین دستگاه لیزر الکساندرایت، ساخت کشور آمریکا با برند کندلا است. امروزه برخی از دستگاه­های لیزر، به صورت مولتی هستند و از لیزر الکس برای تامین طول موج 755 نانومتر استفاده کرده­اند.

معرفی بهترین برندهای دستگاه لیزر الکساندرایت موجود

1- دستگاه لیزر موهای زائد لوترونیک (Lutronic alexandrite laser)

2- دستگاه لیزر موهای زائد بایوس (Bios alexandrite laser)

3- دستگاه لیزر موهای زائد  کندلا  ( Candela Alexandrite Laser)

4- دستگاه لیزر موهای زائد اپیکیر (Epicare alexandrite laser)

5- دستگاه لیزر موهای زائد آپوچی (Apogee alexandrite laser)

6- دستگاه لیزر موهای زائد موتوس (Motus alexandrite Laser)

7- دستگاه لیزر موهای زائد نابلکس  (Noblex Alexandrite Laser)

8- دستگاه لیزر موهای زائد دکا  (Deka Alexandrite Laser)

9- دستگاه لیزر موهای زائد اوریون (Orion alexandrite laser)

دستگاه لیزر الکساندرایت

مزایای استفاده از دستگاه لیزر الکس

1- پرتوهای نوری لیزر الکساندرایت، با طول موج مناسب به عمق پوست نفوذ می­کند. سرعت و اثربخشی لیزر الکساندرایت بر روی پوست­های روشن و سفید تا درجه رنگی زیتونی، فوق­العاده بالا است.

2- جذب نور لیزر الکس توسط ملانین­های پوستی، با سرعت کمی انجام می­شود. از این رو، لیزر الکساندرایت آسیب کمتری به پوست بدن، وارد می­کند. قدرت دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت در کاهش و رفع موهای نازک و ریز، ستودنی است.

3- عوارض جانبی پس از لیزر موهای زائد الکس، در مقایسه با سایر دستگاه­های لیزر، کم و ناچیز می­باشد. عوارض جانبی ایجاد شده بر اثر لیزر الکس را می­توان با کمپرس آب سرد، بهبود بخشید.

4- میزان درد حین لیزر دستگاه لیزر الکساندرایت در مقایسه با سایر دستگاه­های لیزر، کمتر می­باشد. چرا که دستگاه لیزر الکساندرایت مجهز به سیستم کولینگ می­باشد و هم زمان با هر شات لیزر، پوست را خنک می­کند. سیستم کولینگ علاوه بر کاهش عوارض جانبی، درد ناشی از لیزر را نیز کاهش می­دهد.

5- ژل­های خنک­کننده یکی از لوازمی هستند که همراه لیزر الکساندرایت استفاده می­شوند و سوزش پوست را به صورت چشمگیری کاهش می­دهند. استقبال مراجعه­کنندگان از ژل­های خنک­کننده، در سطح فوق­العاده بالایی است، چرا که کاهش سوزش را به ارمغان می­آورد.

6- دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت مجهز به هندپیس است و قادر است نواحی وسیعی از پوست را، به راحتی پوشش دهد.

معایب استفاده از دستگاه لیزر الکس

1- دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت، عمدتا موجب حذف و کاهش تراکم موهای زائد می­شود. پالس­های تولید شده در حد نانو ثانیه به پوست تابیده می­شوند و هیچ گونه آسیب فوتوترمالی به پوست وارد نمی­کنند. برای ماندگاری اثر لیزر الکساندرایت، بایستی پس از اتمام دوره درمان، هر ساله مجدد نواحی لیزر شده، لیزر شوند.

2- لیزر الکساندرایت مناسب پوست­های تیره و برنزه نیست و آخرین درجه رنگی مناسب دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت، زیتونی است.

3- انجام لیزر الکساندرایت به دلیل تکرار مکرر و زیاد طول موج پرتوهای تولید شده، کمی دردناک است.

4- از عوارض جانبی پس از لیزر می­توان به سوختگی سطحی و تاول زدن پوست، اشاره کرد. البته این نوع عوارض جانبی تقریبا در همه دستگاه­های لیزر، مشاهده می­شود، چرا که پوست در معرض انرژی گرمایی بالایی قرار می­گیرد.

5- طول موج 755 نانومتر، موجب بروز تغییراتی در رنگ­دانه­های پوست می­شود. شایع­ترین تغییرات رنگ­دانه­ها، هایپوپیگمنتیشن است. هایپوپیگمنتیشن به معنای تغییر موقتی رنگ پوست است که در این حالت، پوست کمی روشن­تر از رنگ طبیعی می­شود. هایپوپیگمنتیشن ایجاد شده بر اثر لیزر الکساندرایت، گذرا و موقتی است. گاها ملانین موجود در پوست، نور لیزر را جذب می­کند و با تکرار عملیات لیزر، سطح ملانین موجود در سلول­های پوستی، کاهش می­یابد. به این ترتیب، ملانین که وظیفه انتقال رنگ به پوست را برعهده دارد، قادر به تامین رنگ نیست و رنگ پوست از دست می­رود. مراجعه­کنندگانی که دارای پوست تیره و برنزه هستند، بیشتر در خطر این عارضه قرار دارند.

بررسی کاربردهای دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت

1- دستگاه الکساندرایت قادر به برطرف کردن اختلالات عروق وریدی می­باشد. درمان اختلالات عروقی وریدی طی 1 تا 3 جلسه، انجام می­شود.

2- یکی دیگر از کاربردهای لیزر الکساندرایت، درمان مشکلات رنگ­دانه­ای از قبیل هایپوپیگمنتیشن (کاهش ملانین پوست) است. مشکلات رنگ­دانه­ای موجب تغییر رنگ پوست مراجعه­کننده، می­شود.

3- دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت به منظور جوان­سازی پوست و پاک­سازی پوست، نیز خدماتی ارائه کرده است.

4- مهم­ترین کاربرد لیزر الکساندرایت، رفع موهای زائد و کاهش تراکم آن­ها، است.

5- می­توان از لیزر الکساندرایت برای پاک کردن تتو پوستی استفاده کرد که مدت درمان آن، 5 الی 20 جلسه پیش­بینی شده است. علاوه بر این، لیزر الکس در برطرف کردن رنگ­دانه­های قرمز رنگ پوست هم، کاربرد دارد.

6- رفع ضایعات عروقی که شبیه خال­های عنکبوتی می­باشند را می­توان با این دستگاه، درمان کرد.

7- از بین بردن لکه­های پوستی، کک و مک و خال­های گوشتی، جزو کاربردهای دستگاه لیزر الکس است.

اینستاگرام بهدادطب

اینستاگرام بهدادطب را دنبال کنید تا از جدیدترین محصولات و همچنین به روز ترین اخبار حوزه زیبایی وسلامت با خبر شوید.

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر شما چیه؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *